Ara +90(312)394 79 88

Teslim ve İade

Siparişim satın aldıktan ne kadar zaman sonra kargolanır?

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat adresinin Ankara'ya uzaklığına göre kargo şirketi 1-3 iş günü içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. 

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz  kargo şirketleri tarafından İkonika garantisi ile size teslim edilecektir.

Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

Siparişleriniz Sürat Kargo ile hızlı bir şekilde gönderilecektir. Gönderi yapıldığında size SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Kargo ücreti ne kadar?

www.ikonika.com.tr üzerinden yaptığınız tüm alışverişlerde kargo ücreti İkonika tarafından karşılanır.

Siparişim ben yokken gelirse ne yapmalıyım?

Belirtilen adreste olmamanız durumunda siparişiniz en yakın Sürat Kargo şubesine teslim edilir ve size bilgi notu bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almanız gerekmektedir. Aksi taktirde siparişiniz İkonika'ya iade edilir. İade edilen siparişinizin tekrar gönderilmesini isterseniz kargo bedeli talep edilecek, siparişiniz karşı ödemeli olarak adınıza tekrar sevk edilecektir.

Satın aldığınız bir ürün herhangi bir sebeple stoklarımızda yoksa;

İkonika online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Tüketicinin aynı ürünü toplu alım yapması söz konusu olabilir ve bu durumda ürün stoğu tükenebilmektedir.

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (dört) en fazla 10 (on) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihler arasında tüketiciye verilemezse yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

Bir haftalık beğenme garantisi kapsamında müşterinin ürünü teslim almasından itibaren 14 gün içinde ürünü iade edebilir.

Bu iadenin sebebi ürünün teknik arızası ya da defosu ise İkonika ürünün ücreti ve kargo bedeli toplamı kadar başka ürün ile değişimi ya da ücret iadesi yapacaktır.

Eğer iade sebebi "beğenmeme" ise ücret iadesi ya da başka ürün ile değişim tutarı yalnızca o beğenilmeyen ürünün tutarı kadar olacak olup ürün bedeli harici ödemeleri karşılamayacaktır. Ürün iadesi yapılırken geri gönderime ait kargo bedeli müşteriye aittir.

Ürün iadelerinde, ürün kutusuyla birlikte alıcıya ulaştığı şekliyle kargolanmalıdır.